Rodinné domy na klíč BERKUCIO

Proč se rozhodnout pro montovanou dřevostavbu?

Realizace rodinného domu formou dřevostavby je správné a velice výhodné rozhodnutí a to především díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem při zachování relativně tenké konstrukci obvodových zdí. U rodinného domu se zastavěnou plochou 100m² můžete ušetřit oproti použití cihelných tvárnic o síle 44 cm až 9 m² podlahové plochy, což odpovídá rozměru jednoho pokoje.

Dřevěná konstrukce a další použité materiály (které neakumulují teplo) umožňují rychlé vytopení dřevostavby a udržovat v ní optimální teplotu s nižším energetickou spotřebou. Kvalitní tepelně-izolační vlastnosti tak přináší nemalé úspory v nákladech na vytápění.

Dalším rozhodujícím faktorem pro dřevostavbu je i rychlost výstavby. Výstavba hrubé stavby se počítá na dny a to především díky odstranění tzv. mokrých procesů, které vyžadují technologické přestávky.

Argumenty pro dřevostavbu:

 • cenová dostupnost
 • výhoda nízké akumulace stěn domu – výrazně se zkracuje doba na dosažení tepelné pohody bydlení
 • rychlá výstavba během celého roku (cca 16 týdnů)
 • snadné úpravy domu v průběhu užívání
 • stěhování do suchého domu
 • lepším poměrem zastavěné plochy zdí a užitkové plochy oproti zděným stavbám: při ploše domu 100m² ušetříte oproti použití cihelných tvárnic o síle 44cm až 9m² což je jeden pokoj navíc
 • nízké náklady na vytápění – tepelným odporem obvodových stěn až 4,11 m²KW
  • což odpovídá:
   • zdi z porobetonu o síle 70cm
   • zdi z cihelných tvárnic o síle 85cm
   • zdi z cihel o síle 3metry

Stavby ze dřeva – filosofie 21. století

Stavby ze dřeva, úspora za vytápění

Náklady na vytápění rodinných domků a ostatních staveb z moderních konstrukcí s dostatečnou tloušťkou tepelné izolace jsou podle zkušeností uživatelů až o několik tisíc Kč měsíčně nižší než u domků z klasických materiálů. Úsporou nákladů na provoz staveb se vytváří pro investora příznivé ekonomické podmínky pro splácení úvěrů nebo hypotéky.

Předností je nízká akumulace tepla

Nižší tepelně akumulační schopnosti lehkých dřevěných konstrukcí lze při použití pružného otopného systému a vyšším tepelném odporu konstrukcí využít ve prospěch těchto staveb. Okamžité tepelné ztráty jsou velmi nízké a nízká je i spotřeba energie pro temperování stavby. Výrazně se zkracuje doba na dosažení tepelné pohody bydlení.

Vysoká flexibilita dispozičního řešení

Nízká hmotnost a snadná demontovatelnost stavebních konstrukcí vytváří podmínky pro možnost jednoduchých a nenáročných úprav těchto konstrukcí v průběhu užívání stavby. To umožňuje snadnou změnu dispozičního řešení domu podle potřeb uživatele a prodlužuje morální životnost těchto staveb.

Možnost výstavby po celý rok

Výstavba formou suché technologie umožňuje racionální využití pracovní síly po celý rok. Podstatně zkracuje nejen dobu výstavby, ale i dobu za kterou jsou vložené finanční prostředky investorů nebo finančních ústavů kryty plnohodnotným, obchodovatelným stavebním dílem.

Dřevostavby jsou šetrné k životnímu prostředí!

Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
titulka006
titulka004
titulka001
titulka000
titulka007
titulka005
titulka002
titulka003
titulka008
předcházející předcházející
následujícínásledující
Shadow

Naše reference

Vynikající
Na základě 24 hodnocení
Jakub Grussmann
Jakub Grussmann
2023-05-31
Děkuji firmě Berkucio, za stavbu rodinného domu. Byli jsme nadmíru spokojeni jak s kvalitou, tak rychlostí dodaných služeb. Pan Berka se snažil vždy vyjít vstříc a najít nejvhodnější řešení za rozumnou cenu. Stavba proběhla na klíč, projekt jsme si řešili vlastní cestou. Po šesti letech spokojeného bydlení, můžu firmu Berkucio jen doporučit.
Petr Knapek
Petr Knapek
2023-05-07
S firmou Berkucio jsem velmi spokojený, jak komunikace tak i provedení práce je velmi kvalitní. Můžu jen doporučit. Pan Berka je velmi ochotný a vstřícný. Jěště jednou moc děkuji.
filip skácel
filip skácel
2023-05-06
Vždy profesionální jednání a skvělý přístup.
Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
2023-05-05
S firmou jsme byli velmi spokojeni. Stavba probíhala dle očekávání vše na čem jsme se domluvili proběhlo v pořádku. Bezproblémová komunikace a profesionální služby.
Jiři Titz
Jiři Titz
2023-05-04
Co jsme se domluvili, bylo splněno. Spolehlivá a kvalitní firma
Lukas G
Lukas G
2023-05-04
S panem Berkou mám dobré zkušenosti, jakýkoliv problém vyřešený tak, jak slíbil.
Nela Hodslavská
Nela Hodslavská
2023-05-04
Velmi spolehlivá firma, vždy vše dotáhnou do konce bez chybičky. Pan Berka je velmi vstřícný.
Miloslav Huml
Miloslav Huml
2023-03-23
V domě realizovaném firmou BERKUCIO bydlíme s rodinou již pátým rokem a jsme nadmíru spokojeni. Pan Berka a jeho tým, vždy do puntíku splní to, na čem se spolu domluvíme. Vřele doporučuji.

Můžete nám důvěřovat

20

let na trhu

200

postavených RD

10

letá záruka na konstrukci RD

7

okresů, kde stavíme