Rodinné domy na klíč BERKUCIO

OSB desky

OSB je vysoce kvalitní dřevěná deska, jejíž štěpky (nebo-li velké ploché hobliny) jsou kontrolovatelně složené a uspořádané do tří vrstev. Tyto vrstvy jsou k sobě kolmo orientované. Ve vrchní a spodní vrstvě jsou štěpky uloženy v podélném směru a střední vrstva (jádro desky) je uložena v příčném směru. Takto laminované vrstvy jsou, při určité teplotě a tlaku, spojeny vodovzdornou pryskyřicí. Výrobní technologie umožňuje získat dřevěnou desku odolnou proti vlhkosti a bez běžných vad jako jsou suky, otvory po sukách a jádrech, kůra a praskliny.

OSB se vyrábějí z kvalitního jehličnatého dřeva. tenké velkoplošné třísky se šetrně vysuší, nanesou syntetickými pryskyřicemi se stanoveným podílem parafi nové emulze. Lisování desek probíhá při spolupůsobení vysokých tlaků a teplot. mimořádně dobrých mechanických vlastností je dosaženo jak výběrem vhodného dřeva, tak definovaným tvarem dřevěných třísek, a zejména pak orientovaným vrstvením do tří na sebe navzájem kolmých vrstev. Rozměry, tvar a směrová orientace třísek v jednotlivých vrstvách maximálně využívají přirozené vlastnosti dřeva k dosažení těch nejlepších stavebně-fyzikálních parametrů desek.

Velkoplošné třísky jsou v povrchových vrstvách OSB desek orientovány v podélném směru desky a středová vrstva pak v příčném směru. Tato střídavá orientace třísek v jednotlivých vrstvách dává deskám vysokou úroveň rozměrové stability a vynikající mechanickou výkonnost. Zároveň se projevuje několikanásobně vyšší pevnost desek v podélném směru desek (hlavní osa) než v příčném směru (vedlejší osa). To hraje roli zejména při montáži desek, kde je důležitá správná orientace desky na podpory. To je rozdíl oproti deskám dřevotřískovým a dřevovláknitým, kde je pevnost sice nižší, ale ve všech směrech roviny desky stejná.

Hlavní přednosti OSB desek:

  • pevnost a tuhost
  • dobrý tepelný odpor (dřevo je přírodní izolant)
  • velké formáty umožňují méně spojů, a tím méně tepelných a akustických ztrát
  • dobrá požární odolnost (klasifikace OSB2 dle testu PAVÚS je C1 = těžce hořlavá)
  • odolnost proti nárazům a vibracím
  • zdravotní nezávadnost (testováno: SZÚ Praha)
  • výborná zpracovatelnost

Zdroj: s využitím informací výrobce OSB desek kronospan.cz

Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
Rodinné domy na klíč
titulka006
titulka004
titulka001
titulka000
titulka007
titulka005
titulka002
titulka003
titulka008
předcházející předcházející
následujícínásledující
Shadow

Naše reference

Vynikající
Na základě 24 hodnocení
Jakub Grussmann
Jakub Grussmann
2023-05-31
Děkuji firmě Berkucio, za stavbu rodinného domu. Byli jsme nadmíru spokojeni jak s kvalitou, tak rychlostí dodaných služeb. Pan Berka se snažil vždy vyjít vstříc a najít nejvhodnější řešení za rozumnou cenu. Stavba proběhla na klíč, projekt jsme si řešili vlastní cestou. Po šesti letech spokojeného bydlení, můžu firmu Berkucio jen doporučit.
Petr Knapek
Petr Knapek
2023-05-07
S firmou Berkucio jsem velmi spokojený, jak komunikace tak i provedení práce je velmi kvalitní. Můžu jen doporučit. Pan Berka je velmi ochotný a vstřícný. Jěště jednou moc děkuji.
filip skácel
filip skácel
2023-05-06
Vždy profesionální jednání a skvělý přístup.
Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
2023-05-05
S firmou jsme byli velmi spokojeni. Stavba probíhala dle očekávání vše na čem jsme se domluvili proběhlo v pořádku. Bezproblémová komunikace a profesionální služby.
Jiři Titz
Jiři Titz
2023-05-04
Co jsme se domluvili, bylo splněno. Spolehlivá a kvalitní firma
Lukas G
Lukas G
2023-05-04
S panem Berkou mám dobré zkušenosti, jakýkoliv problém vyřešený tak, jak slíbil.
Nela Hodslavská
Nela Hodslavská
2023-05-04
Velmi spolehlivá firma, vždy vše dotáhnou do konce bez chybičky. Pan Berka je velmi vstřícný.
Miloslav Huml
Miloslav Huml
2023-03-23
V domě realizovaném firmou BERKUCIO bydlíme s rodinou již pátým rokem a jsme nadmíru spokojeni. Pan Berka a jeho tým, vždy do puntíku splní to, na čem se spolu domluvíme. Vřele doporučuji.

Můžete nám důvěřovat

20

let na trhu

200

postavených RD

10

letá záruka na konstrukci RD

7

okresů, kde stavíme